W tętniącej życiem i tajemniczej Rewie

Urokliwe tereny powiatu puckiego, skrywają przed nami tajemnice natury, które dziwią przeciętnego turystę. Ich odkrycie wiąże się z wakacyjną podróżą w te rejony. Szczególnie polecany jest wówczas kierunek Rewa. To niewielka letniskowa wieś, położona między Puckiem, a Gdynią, która zachwyci nas pod wieloma względami. Jednym z oczywistych fenomenów, niespotykanych, w żadnym innym rejonie Polski, jest możliwość chodzenia po wodzie. Tu bowiem znajduje się cypel, pozwalający przeprawić się z Rewy do kuźnicy na piechotę, przez niemal środek Zatoki puckiej (Zatoka Pucka na portalu Wikipedia).

Dowodem na to są marsze śledzia, organizowane w tym miejscu każdego roku. Sztuczne pogłębianie mierzei jest więc koniecznością. Tu mamy okazję też podziwiać wyłaniające się co jakiś czas plaże, zlokalizowane kilometr, czy dwa od linii brzegowej, do których trzeba jednak dopłynąć. Korzystając z tych atrakcji, zapewniamy sobie wyjątkową zabawę. Rewa to miejscowość, w której baza kwaterunkowa (Rewa na portalu meteor)  utrzymana jest na wysokim poziomie, zaś my mamy okazje wybrać kwaterę spośród różnorodnych ośrodków wczasowych. Rewa do duża ilość kwater prywatnych, pensjonatów, a także kilka hoteli. W kurorcie znajdują się dwa kąpieliska i dwa porty morskie, z których możemy wybrać się na rejs po okolicy lub zaobserwować rybaków przy pracy. Wieś znana niegdyś z rybołówstwa do dziś kultywuję tę tradycję, podkreślając jej istotę, przez otwarcie muzeum rybołówstwa. Nie zapominajmy, że skutkuje to niezwykle świeżą rybą w tutejszych restauracjach. Te umiejscowione blisko plaży, zapewniają nam wygodę i niewysokie ceny.

Dodatkowo Rewa znana jest ze sportów wodnych, które możemy uskuteczniać w tym rejonie dzięki wypożyczalniom sprzętu, służących też pomocą profesjonalnych instruktorów. Idealne warunki panujące w tym miejscu, sprawią, iż nauka pływania na desce może okazać się dla nas banalnie prosta. Nurkowanie, jazda konna, czy loty paralotnią, to dodatkowe atrakcje, z których mamy okazję tu korzystać. Wypełniają one ofertę turystyczną, w taki sposób, aby zapewnić nam alternatywę, również na deszczowe dni, a więc nuda nam nie straszna. Rewa to miejscowość wielobarwna, różnorodna, a jednocześnie niezmienianie piękna. Pobyt w tym miejscu zapewnia nam malownicze widoki, wspaniały klimat i urokliwe zakątki, których odkrywanie zapewni nam przyjemność oraz satysfakcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>