Urlop w Skorzęcinie dla fanów sportów wodnych i nie tylko

Dla poszukujących możliwości aktywnego wypoczynku niekoniecznie na Mazurach czy nad morzem, Skorzęcin to świetne miejsce, położone w Wielkopolsce, pomiędzy Poznaniem i Koninem, niedaleko Gniezna. Ośrodek wypoczynkowy, będący właściwie w praktyce całym osobnym miasteczkiem ożywającym w letnim sezonie, ma do zaoferowania ponad 40 ha obszaru, gdzie mieści się różnego typu infrastruktura, baza noclegowa [➝noclegi Skorzęcin] i gastronomiczna, a  to wszystko wśród lasu i nad dwoma jeziorami. Są one doskonałe dla osób chcących uprawiać różnego rodzaju sporty wodne.

Przy strzeżonym kąpielisku znajdziemy wypożyczalnie rowerów wodnych, łodzi i kajaków, jak i niewielkie stateczki, oferujące rejsy po jeziorze. Natomiast na gustujących w bardziej ekstremalnych wrażeniach czeka wyciąg do wakepark, czyli miejsce, gdzie wielbiciele wakeboardingu – pływania na desce na linie za łodzią lub, w tym wypadku, na specjalnym wyciągu – mogą doskonalić swoje akrobacje i wyskoki, jak też opanować ten sport całkowicie od podstaw na lekcjach z instruktorem. Wyciąg nad wodą pozwala na utrzymywane stałej prędkości, dzięki czemu uczyć się jest znacznie łatwiej. Skorzęciński wakepark działa od kwietnia do października, wyposażeni więc w termiczny kombinezon możemy zacząć trenować na długo przed sezonem wakacyjnym.

Jeziora Niedzięgiel i Białe chętnie wybierane są również przez fanów windsurfingu, a na tym pierwszym odbywają się zawody i regaty różnego rodzaju. Jezioro to ma ponad 600 ha powierzchni, długość około 6 km i szerokość około 2,7 km, można więc tutaj podczas żeglowania rozwinąć prędkość. Jezioro Białe jest mniejsze, nieco głębsze, a jego zalety wykorzystują przede wszystkim fani wypraw kajakowych. Możemy popłynąć na północ Małą Notecią, dalej przez kolejne jeziora do Kwieciszewa, skąd wodny szlak rozwidla się – albo popłyniemy dalej rzeką Panną, albo do Jeziora Pakowskiego i dalej w stronę Gopła i Noteci.

Z kolei wśród sportów innych niż wodne możemy korzystać z jazdy rowerem, biegów przełajowych lub po asfaltowych alejkach, jazdy na rolkach czy nordic walking. Na rozległym terenie ośrodka czeka wiele obiektów sportowych i rekreacyjnych, lokali gastronomicznych, różnego typu obiektów zapewniających noclegi. Skorzęcin pozwala cieszyć się różnymi atrakcjami i możliwościami spędzania czasu bez konieczności wyjazdu w bardziej odległe strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>