Trzęsacz – nadmorska wieś pełna cudów

Trzęsacz jest wsią, położoną w województwie zachodniopomorskim na Pobrzeżu Szczecińskim. Jest wsią, która posiada dość bogatą historię. Pierwsza wzmianka o miejscowości pochodzi z roku 1331. W czasach średniowiecznych mieszkańcy zajmowali się głównie rolnictwem, a w późniejszych latach również rybactwem. Obecnie głównym źródłem dochodu mieszkańców jest turystyka, a przede wszystkim noclegi. Trzęsacz oferuje mnóstwo noclegów (Trzęsacz/meteor) w obiektach o różnym standardzie. Baza noclegowa jest szeroka i wciąż, nieprzerwanie się rozwija, tworząc coraz to nowe możliwości.

Najbardziej znanym i najcenniejszym zabytkiem są ruiny kościoła z przełomu XIV i XV wieku. Kościół utrzymany był w stylu gotyckim. Obecnie pozostała jedynie południowa część jego zabudowy, cała reszta zniszczona została w wyniku niszczących procesów abrazji. Kościół postawiony był w odległości jedynie 2 kilometrów od brzegu morza, toteż sztormy i fale ciągle podmywały ściany budynku, niszcząc je. Z uwagi na bezpieczeństwo kościół został zamknięty dla użytku publicznego, a jego wyposażenie przeniesiono do katedry w Kamieniu Pomorskim. Obecnie pozostałości po kościele, który początkowo był kościołem katolickim, a następnie ewangelickim, stanowią jedyną atrakcję tego typu w całej Europie. Innym znaczącym zabytkiem jest kościół, zbudowany w 1880 roku, którego zabudowa została w dużej mierze zniszczona podczas II wojny światowej. Kościół odbudowany został w 2003 roku, a obecnie stanowi jedną z głównych atrakcji regionu.

Przebywając w Trzęsaczu, warto zwrócić uwagę na park dworski, stanowiący wspaniałe miejsce na spacery z całą rodziną. Warto wybrać się również na platformę widokową, z której rozpościera się niesamowity widok na nasze piękne polskie morze. Trzęsacz jest miejscowością odpowiednią również dla miłośników mocnych wrażeń. Znajduje się tutaj stanowisko paralotniowe, dzięki któremu amatorzy zastrzyku adrenaliny mogą zaspokoić swoje oczekiwania. Trzęsacz jest wsią, przez którą przechodzą dwa znane szlaki turystyczne – Szlak Pobrzeża Rewalskiego oraz Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego. Jest to miejsce idealne dla miłośników natury i przyrody, a także dla pasjonatów pieszych wędrówek krajoznawczych. Dzięki mnogości dostępnych tutaj atrakcji, zajęcie dla siebie znajdzie tutaj każdy turysta, bez względu na indywidualne oczekiwania i preferencje.

One thought on “Trzęsacz – nadmorska wieś pełna cudów

  1. Racja, park dworski to wspaniałe miejsce na spacery i nie można zapomnieć o platformie widokowej, bo roztaczający się stamtąd morski pejzaż jest bajeczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>