Szlak Zamków Piastowskich we Wałbrzychu

Podróże po ciekawych polskich miastach ostatnio zakończyliśmy w Ełku (http://www.otwarcinadzialania.pl/widok-z-kolejki-waskotorowej-na-elk-643/). Teraz czas na kolejny wypad. Wałbrzych jest miejscowością zlokalizowaną w południowym zachodzie Polski. Szereg atrakcji sprawia, że nikt tutaj z pewnością nudził się nie będzie. Oprócz rynku, ciekawych pod względem architektonicznym kościołów czy też Parku Krajobrazowego, szczególną uwagę należy zwrócić na pewien szlak. Czym dokładnie jest i co nam oferuje podczas wędrówki po nim?

Szlak Zamków Piastowskich jest trasą która wiedzie poprzez warownie historyczne tego regionu, a te powstały jeszcze podczas panowania książąt świdnicko-jaworskich. Ma potężną długość bo aż 146 km, więc stanowi nie lada wyzwanie niemalże dla każdego. Szlak wiedzie następująco: Zagórze Śląskie – Modliszów – Lubiechów – Książ – Cisy – Świny – Bolków – Płonina – Janowice Wielkie – Wojanów – Strupice – Jelenia Góra – Siedlęcin – Pilchowice – Maciejowiec – Wleń – Twardocice – Grodziec. Trasa jest długa, a zatem wymagająca, warto jednak poświęcić jej odpowiednią ilość czasu oraz naszego zaangażowania. Dlaczego? W trakcie wędrówki będziemy mieli okazję zobaczyć potężną ilość atrakcji. Wśród nich znajdują się: Zamek Grodno, Palmiarnia w Lubiechowie, Rezerwat Jeziorko Daisy, Zamek Stary Książ, Zamek Książ oraz Zamek Cisy, Zamki: w Kłaczynie, Świny, w Bolkowie, Niesytno w Płoninie, Bolczów, Schronisko Szwajcarka, Zamek Sokolec, Pałac w Wojanowie, Zamek Chojnik, Schronisko PTTK " Perła Zachodu ", Wieża w Siedlęcinie, Zapora w Pilchowicach, dwór obronny wraz z Pałacem w Maciejowcu, Zamek Lenno we Wleniu, a także zamek Grodziec (https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamek_Grodziec). Szlak ten to prawdziwa skarbnica dla fanów historii i nie tylko. Z pewnością przyciągnie on uwagę także najmłodszych uczestników wędrówki po tym regionie, co sprawi, że każdy po tej wycieczce będzie miał uśmiech na twarzy.

Towarzyszyć nam będzie także ogromne zmęczenie, z pomocą śpieszy nam tutejsza baza noclegowa (https://meteor-turystyka.pl/). Wałbrzych i jego okolice to szeroko rozwinięta oferta dla przyjeżdżających tutaj turystów. Dzięki temu, nikt z nas nie będzie musiał martwić się o spokojne spędzenie nocy. Znajdziemy w tej okolicy hostele, pokoje gościnne, motele, jak i hotele o nieco wyższym standardzie jeśli tylko tego zapragniemy. Wałbrzych jest miastem które bez wątpienia warto odwiedzić. Szereg atrakcji oraz sprawia, że aż nie chce się stąd wyjeżdżać. Nie bez powodu. Region ten ma magiczną aurę, którą zauważy każdy kto tutaj przybędzie.

3 thoughts on “Szlak Zamków Piastowskich we Wałbrzychu

  1. Chętnie wybiorę się na wycieczkę w tamte okolice, ma może ktoś sprawdzone miejsce na nocleg w Wałbrzychu?

  2. Klaudiusz ja szukałam w tej internetowej bazie meteor-turystyka.pl i znalazłam bardzo ładnie położony hotel, gdzie ceny były bardzo przystępne. Poszukaj tam i na pewno coś wybierzesz.

  3. @Klaudiusz11 ja w tej bazie znalazłam fajny pokój, jak szukałam noclegu w Juracie i polecam tą bazę bo jest wygodna i łatwa w obsłudze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>