Najciekawsze miejsca w Bydgoszczy

Z roku na rok przybywa osób zainteresowanych zwiedzaniem Bydgoszczy. To piękne, atrakcyjne turystycznie, choć przez wielu nieodkryte miasto jest położone nad Brdą w województwie kujawsko – pomorskim. Bydgoszcz to jedno z największych miast w Polsce, więc zarówno liczba zabytków jest imponująca, jak i rozwinięta baza noclegowa sprzyja rezerwowaniu preferowanego pokoju w Bydgoszczy. Nocleg znajdziemy zarówno w hotelach czy pensjonatach, jak i kwaterach prywatnych. Tak więc każdy turysta, nawet ten poszukujący największych wygód, znajdzie coś dla siebie. Gdzie udać się w Bydgoszczy? Co na pewno musimy zobaczyć będąc w tym mieście?

Zależnie od tego, jaką formę turystyki preferujemy możemy rozpocząć wycieczkę po tym pięknym mieście od różnych zabytków i atrakcji. Osoby bardziej aktywne, które lubią spędzać czas na powietrzu, na pewno zainteresuje możliwość zwiedzania miasta z pokładu tramwaju wodnego, który regularnie kursuje po Brdzie. Jest to niesamowita okazja do naprawdę szczegółowego zwiedzenia Bydgoszczy w ciekawy sposób i za niewielkie pieniądze. Takie rejsy są organizowane dość często, dlatego na pewno warto skorzystać z takiej możliwości. Turyści bardziej zainteresowani odwiedzaniem muzeów także znajdą coś dla siebie. Oprócz Muzeum Okręgowego, w którym możemy dowiedzieć się wiele nie tylko o historii regionu, warto zajrzeć również do Muzeum Mydła. Jest to prawdziwa gratka nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Warsztaty, w których można uczestniczyć w tym miejscu sprawiają, że naprawdę warto się tam wybrać. Przyciąga ono turystów niemalże z całej Polski. Na pewno warto zwrócić uwagę także na wiele rzeźb, które są zlokalizowane w Bydgoszczy. Największą atrakcję turystyczną, stanowi tak zwany „przechodzący”, który jest umocowany nad Brdą. Można podziwiać go z mostka nad tą rzeką, który łączy dwa brzegi Bydgoszczy. Oczywiście, w tym mieście znajduje się także sporo pomników o znaczeniu artystycznym czy historycznym, jak na przykład rzeźba Kazimierza Wielkiego. To wszystko sprawia, że na pewno warto wybrać się do tego miasta i poznać tamtejsze zabytki.

One thought on “Najciekawsze miejsca w Bydgoszczy

  1. Bardzo interesujące miasto pod względem architektury. Wraz z mężem jesteśmy zadowoleni z tej wizyty. Nie można się też przyczepić do atrakcji jakie miasteczko serwuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>