Kultura kujawska Inowrocławia

Inowrocław – ta nazwa na dzień dobry kojarzy się z czymś, co nie do końca musiało przyjąć się w języku polskim. Na dobrą sprawę miasto to uznawane jest za stolicę Kujaw Zachodnich. W takim przypadku, jeśli znudziły Ci się standardowe miejscowości położone nad morzem lub w górach, i masz ochotę zapoznać się z czymś nowym, zdecydowanie powinieneś rozważyć wybranie się do Kujaw. Z tego rejonu na pewno dużą popularnością na całą Polskę cieszy się znany taniec kujawiaczek. Niegdyś nawet dzieci w przedszkolu były poniekąd zobligowane do znajomości tego układu! Ponadto znany z wielu reklam jest także olej z pierwszego tłoczenia.

Sam Inowrocław należy do jednej z najstarszych osad w tej części Europy. Niegdyś przez niego przechodził szlak bursztynowy, znany na całą Europę. Dookoła znajduje się wiele jezior, nad które warto się wybrać i którymi – być może – inspirował się nieco sam Sapkowski, tworząc ostatnią część Wiedźmina. Jest on dość dużym miastem, dzięki czemu możemy tu spotkać naprawdę dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Zwłaszcza baza noclegowa jest szeroka i obejmuje różne możliwości, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie, jeśli mamy tu na myśli korzystny stosunek jakości do ceny. Noclegi w Inowrocławiu, cóż tu dużo mówić, należą do jednych z najbardziej opłacalnych i zróżnicowanych w całym województwie.

Inowrocław to nie tylko kultura kujawska, z którą warto się zapoznać. To także niesamowite, przepiękne krajobrazy w całej okolicy. Pejzaż rzek, jezior przyprawi o gęsią skórkę, ale nie tylko to. Cały rejon jest malowniczy o każdej porze roku, choć bez wątpienia lato to jeden z tych okresów, w których powinniśmy wykorzystać czas na słońce i nasz urlop. Być może ciekawostką dla wielu jest to, że jest on miastem, które posiada w swojej okolicy wiele zasobów złóż mineralnych. Jest to jedne z najbogatszych rejonów w całym kraju pod względem zawartości różnych surowców, jakie mogłyby znaleźć zastosowanie w różnych dziedzinach gospodarki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>